ІІ етап ХХІІ туристичної олімпіади

Умови  проведення другого етапу

22 туристичної спартакіади серед команд учнів навчальних закладів міста

у 2018-2019 навчальному році

  1. Мета змагань:

Розширення і поглиблення співпраці позашкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл міста, популяризація туризму та здорового способу життя, фізичний розвиток і загартування, вдосконалення та застосування спортивних і туристичних навичок.

  1. Час і місце проведення:

Спортивно-туристичні змагання  відбудуться на Конотопській станції юних туристів 20-го лютого, 27 лютого та 13  березня  2019 року за адресою вул. Парківська, 8.

Збір учасників змагань о 1400 год.

  1. Учасники змагань:

У спортивно-туристичних  змаганнях  беруть участь команди шкіл міста, складені із учнів 7-8-х класів. В заявці має бути вказано не більше семи учасників (разом із запасними), не менше двох представників іншої статі.

На  20-те лютого запрошуються команди гімназії; СШ№2; СШ№3; ЗОШ№5, ЗОШ№10.

На 27-е лютого запрошуються команди ЗОШ№7, СШ№9,  ЗОШ№11, СШ№12, ЗОШ №13.

На 13 березня  запрошуються команди: ЗОШ№14; ПЗОШ, спеціальна школа-інтернат, санаторна школа-інтернат.

Іменна заявка команди із зазначенням школи, класу, дати народження учасників, завірена медпрацівником та директором школи, учнівські квитки або довідки з фотографією учасника подаються у суддівську колегію перед відкриттям змагань.

  1. Програма змагань.

Спортивно-туристичні змагання  складаються з десяти конкурсів туристичного та фізичного спрямування, які проводяться послідовно, відповідно жеребкування.

Між конкурсами у складі команди дозволяються заміни із складу учасників, внесених до заявки. Послідовність конкурсів на змаганнях довільна.

А) Вкладання рюкзака. Беруть участь п’ятеро  учасників,команда різностатева. Змагання проводиться у формі естафети. Кожен учасник вкладає один предмет, всього їх буде десять. Останній учасник зав’язує горловину рюкзака вузлом, що легко розв’язується (контролькою з петлею) і приносить його на фініш. Враховується правильність вкладання рюкзака, час.

Б) Вязання вузлів. Беруть участь п’ятеро учасників, команда різностатева. Кожен учасник має зав’язати один вузол, що дістанеться йому за жеребом. Допомога в команді допускається тільки словесна. Можливі вузли:  ткацький, стремено одним кінцем, австрійський (серединний) провідник, прямий, зустрічний. Враховується правильність і час в’язання вузлів. Відстань до  контрольного вузла не повинна перевищувати десяти діаметрів мотузки. Товщина мотузки не більше 6 мм.

В) Збивання кеглів. Беруть участь п’ятеро учасників, команда різностатева. Кожен учасник має по три спроби. Кеглі заново виставляються коли учасник збив їх повністю(всі десять). Якщо учасник за три спроби не збив усі кеглі, їх збиває наступний учасник, поки не будуть збиті всі десять. Враховується кількість збитих кеглів командою.

Г) Медико-санітарна підготовка.

Являється одним із спецзавдань передбачених правилами спортивного туризму. Для змагань пропонується одна дія з надання першої долікарського допомоги – накладання шини на умовно пошкоджену верхню кінцівку. Дія виконується командою  із чотирьох учасників. Умовно постраждалий може  допомагати тільки  словесно( умовна травма передпліччя).  Спорядження для конкурсу надається суддівською колегією. Оцінюється правильність і швидкість виконання завдання.

(Послідовність:  накладання двох шин з обох боків руки, фіксація бинтом обох ближніх суглобів, фіксація бинта,щоб запобігти розмотуванню;

травмовану руку зафіксувати косинкою)

Д) Встановлення намету. Беруть участь четверо учасників, команда різностатева. Враховується правильність встановлення і час.

Є) Бухтовка мотузки. Беруть участь четверо учасників. Бухтовка здійснюється двома способами: австрійською вісімкою та кільцем. Пара учасників бухтує мотузку одним із способів. Враховується правильність та час.

Е) ДартсБеруть участь п’ять учасників, команда різностатева. Кожен учасник команди має одну тренувальну спробу і три залікові, по п’ять дротиків . Командний результат – сума результатів учасників.

Ж)   Стрибок з місця. Беруть участь четверо  учасників, команда різностатева. Кожен учасник має по три спроби стрибнути з місця на дальність. Його результат – найближча до лінії старту точка торкання до поверхні. У разі заступа за контрольну лінію спроба не зараховується. Командний результат – сума кращих спроб всіх чотирьох  учасників.

З ) Топографічна підготовка.

П’ять учасників, команда різностатева. Кожен учасник отримує карту із завданням. На спортивній карті позначені умовні точки стояння та орієнтир на  який треба взяти азимут по карті за допомогою компасу. Між цими точками потрібно визначити відстань якою вона буде місцевості. При визначенні азимуту допускається похибка два градуса, за кожні наступні два градуса один штрафний бал.

І ) Командна смуга перешкод. Команда різностатева, у складі п’яти чоловік бере участь у подоланні смуги перешкод. Команда долає смугу перешкод в туристичному спорядженні (надається суддівською колегією). Складатиметься з наступних можливих етапів: маятник, купини, підйом, траверс, паралельні мотузки, завал, колода, жердини, переправа. Враховується правильність і час подолання дистанції. Кожен штрафний бал перетворюється на 10 секунд штрафного часу. Фініш фіксується по останньому учаснику.

  1. Підведення підсумків.

В кожному конкурсі команди посідають місця з 1 по 13. Сума цих місць визначає результат команди. Кращі команди визначатимуться за найменшою сумою місць. Сума місць визначить загальний результат команди у змаганнях (кращі команди матимуть найменшу суму місць). У разі, якщо дві або більше команд отримують однакову кількість місць, перевага надається команді, що має кращий результат на дистанції “ Смуга перешкод ”.

  1. Суддівство змагань.

Суддівство змагань забезпечується суддівською колегією, складеною з працівників СЮТур. Спорядження надається суддівською колегією і буде однаковим для всіх команд. Суддівство змагань відбуватиметься  згідно Правил змагань зі спортивного туризму, затверджених Міністерством України у справах сім ї, молоді та спорту у 2008 р. та Настанов з проведення змагань з пішохідного

туризму,затверджених рішенням виконкому Федерації спортивного  туризму України 27.03.2010 р. ( додаток ).

Суддівська колегія може вносити зміни до умов змагань у бік спрощення. Кращі команди будуть нагороджені грамотами відділу освіти Конотопської міської ради.

  1. Інформація.

За додатковою інформацією звертатися на СЮТур за адресою:

вул. Парківська, 8, тел. 6-00-43,  097-455-42-58 ( Демидко Юрій Миколайович).

Тренування для команд будуть організовані, за умови попередньої домовленості у телефонному режимі – 098-247-57-47.

 

Відповідальний за етап                                                             Ю.М. Демидко

Додаток

до умов проведення другого етапу

22-ї туристичної спартакіади  серед команд учнів

навчальних закладів міста у 2018-2019 н.р.

Можливі порушення у туристичних конкурсах.

Вкладання рюкзака.

Предмети випирають із спинної частини рюкзака-1 бал .

Втрата предмету при укладці-1 бал .

Не зав ’язаний вузол – 3 бали.

Невірно зав ’язаний  вузол на горловині- 1 бал.

В ’язання вузлів.

Не зав’ язаний вузол – 3 бали.

Помилка при в’ язці вузла, не затягнутий , не сформований вузол  – 1 бал.

Встановлення намету.

Альпенштоки  поставлені не вертикально (відхил більш 15 см.) – 1 бал.

Дах намету має помітні складки, брижі – 1 бал (за кожну).

Не встановлено кілок, не використано розтяжку, петлі – 1 бал ( за кожний).

Топографічна підготовка.

Допуск похибки при вимірюванні азимута -2 градуса.

Кожні наступні повні  і неповні  2 градуси  штрафуються одним балом.

Помилка при визначенні відстані до 15 метрів не штрафується, кожні наступні 15 метрів – 1 бал.

Медико-санітарна підготовка

Неправильна  послідовність надання першої медичної допомоги – 1 бал

Неправильне розташуванння шини – 1 бал

Незафіксована рука – 1 бал

Не зафіксована рука косинкою – 1 бал

Неохоплено два суглоба – 1 бал

Бухтовка мотузки.

Помилка у вязанні маркера, несформований маркер – 1 бал.

Не завязаний або не вірно зав язаний маркер  – 3 бали.

Різний розмір петель у бухті (відрізняється більше ніж на чверть) – 1 бал за кожну.

Смуга перешкод

Одне торкання поверхні ( на маятнику, колоді, купинах, жердинах)- 1 бал.

Зрив  ( на цих же станах )- 3 бали.

Помилка при в язанні вузла -1 бал.

Не зав’язаний вузол- 3 бали.

Не правильний рух, порядок пристібування і відстібання – 3 бали.

Рух не обличчям до уявного схилу – 3 бали.

Тертя мотузок – 3 бали .

Порушення при страховці – 3 бали.

Втрата страховки – 6 балів.

Двоє на ділянці мотузки ( і білше ніж двоє)- 3 бали кожному.

Заступ конрольної лінії – 1 бал.

Втрата спорядження – 1 бал за кожний предмет.

Втрата контакту з перилами обома ногами ( руками) – 3 бали.

Пропуск пункту проміжної страховки – 6 балів .

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *